مراسم تودیع و معارفه استاندار محترم و رییس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان

مراسم تودیع و معارفه استاندار محترم و رییس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان با حضور رحمانی فضلی وزیر کشور، آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در هرمزگان، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری در سالن فجر شرکت گاز هرمزگان برگزار شد.
دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی در جریان سفر به استان هرمزگان با حضور در مراسم تكريم و معارفه رییس مرکز خدمات سرمایه گذاری این استان طی سخنانی اظهار داشت: جابجایی در عرصه مدیریت ها امری مرسوم و طبیعی است وزیر کشور با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتی را اولویت اول کشور در سال های اخیر مطرح کردند،.گفت: دولت به طور جد به دنبال اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است تورم تک رقمی و رشد اقتصادی دو رقمی با همکاری مردم محقق شد.از همین رو باید مدل توسعه نیافتگی مناطق با ایجاد توازن و تعادل در دستور کار قرار بگیرد.

  دولت یازدهم در چهار سال گذشته تلاش کرده است تا این امور محقق شود و همه دستگاه ها نیز او را کمک کرده¬اند؛ به طوری که اکنون تورم 40 درصدی در سال 92 به تورم تک رقمی و رشد اقتصادی منفی 6 درصد در سال 92 تبدیل به رشد مثبت 2 رقمی شده است و این کار جز با همکاری مردم و لطف خدا و تلاش مسئولان امکان پذیر نبود.
وی گفت: رشد 8 درصدی و ایجاد شغل که سالانه یک میلیون و 300 هزار نفر به آن اضافه می شود نیازمند 700 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری است که از این رو مدیران باید مشاوران تأمین مالی سرمایه گذاری داشته باشند تا بتوانند سرمایه های داخلی و خارجی را برای توسعه و پیشرفت استان جذب کنند.
در ادامه فریدون همتی رییس جدید مرکز خدمات سرمایه گذاری گفت: از اعتمادی که رئیس‌جمهور و وزیر کشور به بنده داشتند، تشکر می‌کنم و از خداوند طلب توفیق برای امانت داری می‌کنم.
وی با اشاره به اینکه امانتی که تحویل گرفتم و روزی به برادر دیگری تحویل می‌دهم، تصریح کرد: از حضور تمامی علما، نمایندگان هرمزگان در مجلس، مدیران اجرایی، فرماندهان انتظامی حاضر در جلسه تشکر می‌کنم.
همتی اضافه کرد: تجارب فراوانی در سنگرهای مختلفی کسب کرده‌ام و امیدوارم توفیق بدهد در این مقطع خاص که مردم با حضور حماسی بر پای صندوق‌های رأی با وحدت، همدلی، تأمین حقوق شهروندی و پیاده کردن سیاست‌های دولت بتوانم دوره جدیدی برای استان رقم بزنم.
ایشان با اشاره به اینکه هرمزگان را سرشار از استعدادها می‌دانم، خاطرنشان کرد: نقش هرمزگان نقشی ملی است و نگاه بنده به استان هرمزگان بالاتر از یک استان است و باید در جایگاه ملی تعریف شود.همتی در پایان گفت: در آینده برنامه‌های اجرایی را تدوین کرده و و با همدلی و وفاق فصل جدیدی از خدمت را در هرمزگان شروع می‌کنیم.
 

 

 

 

 

 

 فریدون همتی
استاندار و رئيس مركز خدمات سرمايه گذاري استان هرمزگان

 

محمد علی امانی زاده
مدیر کل و  نائب رئیس مرکزخدمات سرمایه گذاری استان هرمزگان
 

ویژه نامه های همایش