جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان با ریاست استاندار محترم و باحضور مدیران دستگاههای اجرایی

 جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان به ریاست استاندار محترم و با حضور مدیران دستگاههای اجرایی با دستور کار ارائه گزارش راه اندازی سامانه الکترونیکی پنجره واحد سرمایه گذاری استان، ارائه گزارش عملکرد دستگاههای اجرایی استان در خصوص تهیه بانک اطلاعاتی فرصتهای سرمایه گذاری و ارائه گزارش عملکرد مرکز خدمات سرمایه گذاری استان در محل سالن اجتماعات استانداری برگزار گردید.

در این جلسه دکتر همتی استاندار هرمزگان ، ضمن اشاره به راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری و تاکید برالکترونیکی شدن فرآیندهای مربوط به صدور مجوز و استعلامات آنها در استان، بیان داشتند با توجه به این موضوع که یکی از راههای دست یابی به سلامت اداری؛ الکترونیکی نمودن خدمات در دستگاههای اجرایی و حذف ارتباطات فیزیکی بین متقاضیان و کارکنان دستگاههای متولی می باشد سامانه صدور مجوزهای سرمایه گذاری می تواند گامی موثر در این راستا باشد.

 

 همچنین ایشان امکان مدیریت و پیگیری فرآیندها و استعلام‌ها از طریق سامانه و شفاف سازی روند صدور مجوزها را از دیگر اهداف مهم راه اندازی سامانه مذکور اعلام نمودند.
در ادامه ایشان ضمن اشاره به تهیه بانک اطلاعاتی فرصتهای سرمایه گذاری؛ از تمامی دستگاههای اجرایی دارای طرح و پروژه درخواست نمودند که علاوه برامکانسنجی طرح و پروژه های حوزه فعالیت خود توسط مشاوران متخصص امر؛ تمامی مجوزهای مربوط به آن طرح را اخذ نموده و طرحهای دارای این خصوصیت در بانک اطلاعاتی استان ثبت و به متقاضیان ارائه گردد .
در این جلسه آقای ابراهیمی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی ضمن تشکر از همکاری دستگاههای اجرایی در زمینه راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری و بانک اطلاعاتی فرصتهای سرمایه گذاری استان، به ارائه گزارشی از عملکرد دستگاههای اجرایی در این زمینه پرداختند. همچنین ایشان با توجه به اقدامات صورت گرفته در راه اندازی این سامانه به بیان برخی مشکلات فراروی صدور مجوزها و استعلامات مربوط به آن در استان و ارائه پیشنهاداتی در جهت کوتاه شدن این روند پرداختند.
همچنین ایشان به اقدامات انجام شده درخصوص برگزاری نشست تخصصی معرفی فرصتهای سرمایه گذاری هرمزگان در کشور نروژ اشاره نموده و 17 طرح شناسایی و معرفی شده در راستای همکاری مشترک با کشور نروژ در زمینه های شیلات، کشتی سازی، نفت و گاز و پتروشیمی و ساخت اسکله را ارائه نمودند.

 

 

 فریدون همتی
استاندار و رئيس مركز خدمات سرمايه گذاري استان هرمزگان

 

علی ابراهيمي
نائب رئیس مرکزخدمات سرمایه گذاری استان
 

ویژه نامه های همایش